Co pít ráno na lačno?

Voda, to nejčistší elixír života

Začnu tím nejzřejmějším – vodou. Voda je klíčovým složkem našeho těla a je nezbytná pro naše fungování. Navíc je to skvělý způsob, jak ráno na lačno odstartovat náš metabolismus. A hned zde mám tip pro vás - přidejte do ráno vypité sklenice vody lžičku jablečného octa a výtažek z citrónu. A pokud máte pocit, že je to příliš kyselé, zkuste do vody přidat špetku pravého medu. Jablečný ocet a citrón jsou totiž známé pro své detoxikační účinky a také pomáhají udržovat rovnováhu PH ve vašem těle. S vodou mám jednu zajímavou historku. Když jsem byl malý, dědeček mi vždy říkal, že můj pradědeček pil každé ráno půllitr vody doslova naráz. A žil do skoro sto let! To je samozřejmě anekdota, zdravý životní styl je o mnohem víc než jen o vypití sklenice vody. Ale stále mi to dává pocit, že má tento starý zvyk něco do sebe.

Zelený čaj – pro energii a klid

Dalším skvělým nápojem na pití ráno na lačný žaludek je zelený čaj. Zelený čaj je plný antioxidantů, které podporují naši imunitu, a také obsahuje trochu kofeinu, který vás jemně nakopne do nového dne. Ale na rozdíl od kávy, zelený čaj obsahuje též aminokyselinu L-theanin, která působí uklidňující a zlepšuje koncentraci. Takže místo toho, aby vás hodil do hyperaktivního stavu jako káva, zelený čaj vám spíše dodá sílu a klid pro začátek dne. A zde mám malý tip pro všechny milovníky zeleného čaje - zkuste do něj přidat trochu medu a citrónu. Med dodá zelenému čaji jemnou sladkost a citrónovy šťávy upraví jeho chuť a dodá mu osvěžující prvek. Problematika pití zeleného čaje ráno na lačno je mi velmi blízká, protože mě právě tento nápoj provází celým mým dosavadním životem. Patří mezi má denní rituály a nemůžu si ho vynachválit.

Mladý ječmen – základní stavebnicí zdraví

Mladý ječmen je další nápoj, který bych absolutně doporučil jako ranní osvěžení. Mladý ječmen je takový malý zázrak přírody, a to díky svému bohatému obsahu vitamínů a minerálů, aminokyselin, a v neposlední řadě chlorofylu. A pro ty, kteří to nevědí, chlorofyl je zelený pigment, který se nachází v listech rostlin a pomáhá jim při fotosyntéze. A pro nás lidi má chlorofyl také spoustu benefitů - je to skvělý detoxikant a antioxidant, a navíc dodává energii. Kdybych vám měl dát nějaký tip, jak připravit mladý ječmen, tak bych doporučil jednoduchý recept. Stačí vzít lžičku mladého ječmene, smíchat s vodou a potom to všechno důkladně protřepat. A je hotovo! Můžete si vychutnat svůj domácí mladý ječmen. Nezapomeňte, že je důležité pít ho na lačný žaludek, abyste mohli využít všechny jeho účinky.

Ginger Shot – ostrá střela pro posílení imunity

Na konec bych chtěl zmínit nápoj, který je trochu více výzev než ty předchozí. Jde o tzv. “ginger shot” neboli výstřel zázvoru. To je malá porce nápoje, která je skutečně hustá na zázvor a citrón. Zázvor je známý svými protizánětlivými účinky a také podporou imunitního systému. A takový ostrý zázvorový shot může být skvělý způsob, jak začít den. Na přípravu ginger shotu potřebujete pouze čerstvý zázvor, citrón a vodu. Zázvor nastrouháte, citrón vymačkáte a pak vše smícháte s vodou. Tímto způsobem máte skvělý ráno-na-lačno nápoj, který vás probudí lépe než cokoli jiného. A pokud jste divoky typ, můžete do něj přidat i lžičku medu a trochu kurkumy. To udělá z vašeho ranního ostrého zázvorového shotu skutečnou AK-47 pro vaše zdraví. Ale opatrně, tohle je vysoce výbušná směs, která není pro každého.

Napsat komentář