Co jíst při hubnutí břicha?

Úvodní slova na cestě k plochému bříšku

Znáte to - stojíte před zrcadlem, v ruce třímáte šálek kávy a zjišťujete, že ty oblíbené džíny už přeci jen začínají být nepříjemně těsné. A ne, nemluvím o těch, co jste si koupila minulý týden, ale o těch starých, co byly tak pohodlné. Prostě vidíte, že se něco děje s vaším bříškem a nejde to jen o nafouklý pocit po večeři. A přestože si myslíte, že jste dělala všechno správně, něco se zřejmě pokazilo. Ale nebojte se, jsem tu Jana, vaše průvodkyně v oblaku zdravé výživy a cvičení, připravena vás provést touto cestou.

Co to znamená jíst pro hubnutí břicha?

Často si lidé myslí, že hubnutí břicha znamená doslova vyhlaďovět se. Já sama jsem to kdysi dávno zkoušela – marně. František mi vždycky říká, že láska prochází žaludkem, a ačkoliv má na mysli spíše svou lásku k pečené kachně, já si to vzala k srdci i co se týče hubnutí. Proto si myslím, že mám pár tipů, které by vám mohly pomoct lépe pochopit, co byste měli jíst, když se snažíte shodit pár kil.

Porozumění potravinám: víte, co jíte?

Jednou z nejdůležitějších věcí, které jsem se naučila na své cestě za plošším břichem, je podívat se na potraviny jakými jsou. Nestačí jen zjistit, kolik kalorií obsahují, je důležité také vědět, kolik bílkovin, tuků a sacharidů v sobě mají. A také, jestli obsahují hodně vlákniny a vitamínů. To všechno vám pomůže rozhodnout se, co jíst a v jakém množství.

Omezte příjem jednoduchých cukrů a zpracovaných potravin

Jedním z nejdůležitějších tipů, které mohu dát, je snížit příjem cukru. Zpracované potraviny často obsahují velké množství skrytých cukrů a tuků, takže byste se jim měli vyhnout. Místo toho se zaměřte na celozrnné produkty, čerstvou zeleninu a ovoce a vysoce kvalitní bílkoviny, které vás zasytí a pomohou vám cítit se lépe.

Moc vody, málo alkoholu

Budu upřímná, kdybych mohla, tak bych si najraději dala každý den k večeři skleničku vína. Ale víno, pivo, lihoviny - to vše jsou velmi kalorické nápoje. A navíc alkohol tělo zatěžuje a při hubnutí je důležité tělo naopak co nejvíce odlehčit. Proto doporučuji pít hodně čisté vody. Můžete do ni přidat plátek limetky nebo okurky pro lepší chuť.

Vyhýbejte se nápojům s vysokým obsahem cukru

A když už jsme u toho pití, vyhněte se také slazeným nápojům. Pokud si myslíte, že pití džusu je zdravé, tak se mýlíte – většina z nich obsahuje tolik cukru jako cola. Místo toho si raději vymačkejte čerstvý džus nebo si udělejte domácí limonádu s malým množstvím medu.

Pořádné snídaně, lehké večeře

Už maminka vždycky říkala, že snídaně je základ, a jak jsem zjistila, měla pravdu. Snídaně by měla být zdravá a vydatná, aby vás nabila energií na celý den. Večeři naopak volte lehkou a snažte se ji jíst nejméně 2 hodiny před spaním.

Cvičení jako doplněk stravy

A nakonec si nemůžeme nechat ujít cvičení. Cvičení je skvělý způsob, jak se nejen zbavit těch několika nadbytečných kil, ale také zlepšit své celkové zdraví a pohodu. A ráda bych vyvrátila mýtus, že musíte trávit hodiny v posilovně, aby bylo cvičení účinné. Stačí pár minut denně a pravidelnost. A pokud nemáte rádi cvičení, zkuste to udělat příjemnější tím, že budete dělat něco, co vás baví - třeba tanec, jóga nebo jen rychlá procházka v přírodě.

Doufám, že tyto tipy vám pomohou na cestě za ploším a pevnějším bříškem. Vzpomeňte si, že cesta za zdravým a šťastným tělem je maraton, ne sprint. Takže buďte trpěliví, dělejte malé změny k lepšímu a uvidíte, že se vám to vyplatí. Hodně štěstí!

Napsat komentář