Jak co nejrychleji zhubnout?

Jednoduše rozluštěné diety

V předchozích letech jsem byla úplně jako vy. Snažila jsem se zhubnout téměř neustále. Zkoušela jsem držet všechny možné i nemožné diety, cvičila jsem se do úmoru a hlavně, byla jsem neustále hladová. Ale pak jsem objevila způsoby, jak rychle a účinně zhubnout a doslova mě fascinovala jejich jednoduchost.

Prvním krokem je najít správnou dietu. Není třeba se trápit s drastickými dietami, které člověka neustále hladovějí. Naopak, je třeba najít takovou dietu, která bude vyvážená a poskytne tělu všechny potřebné živiny. Dieta by měla odrážet vaše osobní preferencem a životní styl.

Nebuďte příliš tvrdí na sebe a snažte se najít dietu, která vám bude vyhovovat a kterou budete schopni dlouhodobě udržet. Pamatuji si, jak jsem se s Ondřejem vypravili na exotickou dovolenou a já se snažila dodržovat striktní dietu. Stálo mě to mnoho úsilí a nakonec jsem se musela vrátit k normální stravě. To pro mě byla velká životní lekce.

Fitness není o dřině, ale o radosti

Držení diety je jen jedna strana mince. Je důležité se také pravidelně hýbat. Ale to neznamená, že byste měli trávit hodiny na tělocvičně a věnovat se dřině, která vás nebaví. Fitness by měla být o radosti z pohybu a o zlepšování vašeho zdraví a celkové pohody.

Snažte se najít takovou formu pohybu, která vás bude bavit. Sport by měl být pro vás zábavou, ne trestem. Já osobně miluji jógu. Díky ní jsem zhubla, ale hlavně jsem získala novou energii a radost z života. A Ondřej? Ten je zase fanatický běžec. Každý si najde to své.

Ve fitness není důležité, kolik kalorií spálíte, ale to, že se pohybujete. A věřte mi, že když začnete sportovat pravidelně, začnete hubnout rychleji, než byste čekali.

Nápoje s nulovým kalorickým obsahem? Ano, prosím!

Možná to zní překvapivě, ale nápoje hrají zásadní roli v procesu hubnutí. A já nejsem fanatická zastánce pitného režimu, takže věřte, že jsem to zjistila až po dlouhé době. Ale když to víte a správně to využijete, může se to stát vaší tajnou zbraní v boji s přebytečnými kily.

Na internetu koluje mnoho mýtů o tom, že byste měli pít nápoje s nulovým kalorickým obsahem. Ale já vám mohu říct jen jedno - zkrátka fungují. Pijte vodu, neslazené čaje, kávu bez cukru a další nápoje, které nezvyšují kalorický příjem. A také se snažte omezit alkohol.

Ondřej a já jsme jeden čas experimentovali s různými nápoji a zjistili jsme, že to skutečně funguje. Každý den jsme pili hodně vody a neslazených čajů a postupně jsme zaznamenali pokles váhy. Také jsme zjistili, že když pijeme dostatečně, máme méně hladu.

Hlavně si to užijte!

A nakonec, ale neméně důležité, si musíte celý proces hubnutí užívat. Nemělo by to být trápení a stres. Když to budete dělat správně a s radostí, váha půjde dolů mnohem rychleji a stačí se jen těšit na výsledky.

Je důležité se naučit být trpěliví. Hubnutí je dlouhodobý proces a nelze očekávat rychlé výsledky přes noc. Ale když k tomu přistoupíte s tím správným přístupem, zvládnete to!

Pamatujte, nejste v tom sami. Já a Ondřej jsme prošli touto cestou a můžeme vám říct, že to stojí za to. Takže se nevzdávejte a hlavně si užívejte cestu k vašemu ideálnímu tělu. Protože na konci té cesty není jen menší konfekční velikost, ale hlavně lepší pocit z vlastního těla a radost z života.

Napsat komentář