Jak dostat do těla bílkoviny?

Objevte magii bílkovin

S věkem jsem si uvědomil, že bílkoviny jsou základním stavebním kamenem našeho těla. A tak, jak kladu na své zdraví větší důraz, tak se snažím, abych měl v jídelníčku dostatek bílkovin. Fandím si v tomto konkrétním případě označení "bílkovinový fanatik", protože je to takový hezký slogan, který vyjadřuje mou vášeň pro bílkoviny.

Vyvážený jídelníček - studnice bílkovin

Nejlepším způsobem, jak dostat do těla bílkoviny, je vyvážený jídelníček. Včetně několika druhů potravin do každého jídla pomůže pokrýt všechny naše bílkovinné potřeby. Strava plná různorodých potravin poskytne širokou paletu esenciálních aminokyselin, které tělo potřebuje pro tvorbu bílkovin. Tady není místo pro monokultury, měli bychom jíst jak rostlinné, tak živočišné zdroje bílkovin.

Rozmanitost zdrojů bílkovin Roger, rozmanitost!

Když mluvím o různorodosti zdrojů bílkovin, nemyslím tím pouze maso. Ve skutečnosti je mnoho podceněných zdrojů bílkovin, které můžou napomoci k vyvážené stravě. Zkuste třeba luštěniny, ořechy, semínka, celozrnné obiloviny, tvaroh, vejce, sýry nebo třeba tempeh. Opravdu, možností je nepřeberně!

Vítejte v klubu milovníků bílkovinových smoothies

Nedá se nic dělat, miluju bílkovinové smoothies! Jsem si naprosto jistý, že se v klubu milovníků této lahodné snídaně, oběda nebo večeře nebo jakékoli svačiny uprostřed dne budu cítit jako král. Bílkovinové smoothie je skvělý způsob, jak získat bílkoviny a ještě k tomu si pochutnat.

Buďte gurmáni, ale také gurmáni bílkovin!

Už jsem se vám přiznal, že jsem gurmán. Ano, miluju jídlo. Ale víte co ještě víc miluju? Bílkovinové jídlo! Ano, takové to, které je nejenom dobré na oběd či večeři, ale které je bohaté na bílkoviny. Dámy a pánové, zde se rodí nové slovo - proteinogurman. Tohle jsem vymyslel právě teď.

Proč nezkusit něco nového? Experimentujte!

Jako proteinogurman jsem otevřený novým věcem. A vy byste měli být taky. Snažte se do svého jídelníčku zavést nové potraviny, experimentujte. Když se mi naskytla příležitost ochutnat quinou, rozhodl jsem se to risknout. A nechat se překvapit. A víte co? Bylo to fantastické!

Věřte svému tělu

A na závěr bych měl pár rad. První a nejdůležitější - naslouchejte svému tělu. Pokud se cítíte unavení, možná potřebujete více bílkovin. A pokud se cítíte plní energie, pak to děláte dobře. Zkrátka, důvěřujte svému tělu a dejte mu, co potřebuje.

Nyní, jak že jsem se stal proteinogurmanem a co to přesně znamená? To je příběh na jiný článek, o tom zítra. Ale pokud chcete ochutnat kousek mého proteinogurmánskeho života, neváhejte a získávejte protein, kdekoliv jej najdete, ať už si objednáváte svůj oblíbený burger nebo vaříte nějakou lahodnou večeři. Buďte kreativní, jde to s jakýmkoli jídlem!

Snídaně, oběd a večeře... proteinový svátek

To je on - můj každodenní proteinový svátek. A to doslova, protože každý den, při každém jídle, když kojení matky svému dítěti poskytují bílkoviny, když jíme vajíčka na snídani, kuřecí prsa k obědu, luštěniny na večeři... když snídáme, obědváme a večeříme, oslavujeme bílkoviny!

Mám to štěstí, že moje práce mi dovoluje zkoumat nové možnosti, jak dostat do těla bílkoviny a sdílet tyto informace s vámi. Doufám, že jste si mojí malou cestu světem proteinů užili stejně jako já a těším se, až se s vámi setkám u dalšího článku na toto téma.

Napsat komentář