Jak dostat do těla energii?

Osvěžení jídelníčkem

Na první pohled se to může zdát nesouvisející, ale vlastně je to úplně logické. Jídlo je zdrojem naší energie. Abyste byli plní síly a vitality, je důležité kromě správného odpočinku a pohybu také jíst vyváženě a chytře. Sama jsem v tomto ohledu udělala obrovský pokrok. Pamatujete si, jak jsem vždycky říkala, že moje snídaně se většinou skládá z kávy a rychlého sendviče? Když vstáváte v šest hodin ráno, abyste vyvenčili psa jménem Břetislav, tak jídlo není na prvním místě v seznamu priorit. Ale v poslední době jsem změnila svůj přístup k jídlu a cítím se mnohem energičtěji!

Ranní rituály

Oběd a večeře jsou důležité, to víme všichni. Ale co snídaně? Snídaně je pro mne nejdůležitějším jídlem dne! Jen si to představte. Po dlouhé noci, kdy tělo využívalo veškerou uloženou energii na regeneraci, potřebujete naplnit zásoby energie novými. Moje nový rituál je začít den sklenicí teplé vody s citrónem a pak jít na pořádný proteinový snídaně. Věděli jste, že citrón je bohatý na vitamíny a působí alkalizačně na naše tělo? Kilogramy zeleniny, trochu masa a třeba i nějaké to vejce, to je mé tajemství energie! No, a Břetislavovi se taky hodně líbí!

Hydratace celý den

Jednou z nejdůležitějších věcí ve vašem životě by měla být dostatečná hydratace. Vždyť naše tělo je z více než 60 % tvořeno vodou! Sama jsem kdysi trpěla neustálou únavou, a to i přesto, že jsem jedla zdravě a hodně spala. Později jsem zjistila, že to bylo kvůli nedostatku vody. Teď pijím nejméně dva litry vody denně a přidávám i nějaké ty bylinkové čaje. A věřte mi, že rozdíl je opravdu znatelný!

Pohyb jako životní styl

Pohyb je základ. Kdo se nehýbe, ten nežije, říká se. A v mém případě to platí dvojnásob. Pokud se nebudete hýbat, vaše tělo pocítí nedostatek energie a začne vstupovat do úsporného režimu. Mám na mysli takový ten pocit, kdy se chcete jen válet na pohovce a dívat se na televizi. Ale jakmile se rozhýbete, začnete se cítit lépe. A není to jen o fyzickém cvičení, jakékoliv pohybová aktivita pomáhá udržovat náš mozek v kondici!

Aktivní odpočinek

O vitalitě a zářivých očích rozhodně není možné mluvit, aniž bychom se zmínili o kvalitním odpočinku. Víte, není důležité jen to, kolik hodin spíte, ale také to, jak spíte. Kvalitní spánek je základním pilířem naší energie a vitality. Naučte své tělo relaxovat, odpočívat, ale zároveň zůstat aktivní. Meditace, jóga, čtení dobré knihy, procházka v přírodě. Všechny tyto činnosti vám pomohou se zregenerovat a nabrat novou energii.

Harmonie mysli a těla

Věděli jste, že vlivem stresu a únavy se náš mozek dokáže dostat do stavu zvaného "brain fog"? To je stav, kdy máme pocit, že se nedokážeme soustředit, nedaří se nám nic dokončit a nemáme na nic energii. Nikoho z nás to netěší, že? Vyhnout se tomuto stavu nám pomůže pravidelné věnování se nám samotným, relaxace, meditace nebo třeba jóga. Důležité je také být v harmonii se svým tělem. Když je tělo unavené, dejte mu odpočinout. Když je hladové, nasyťte ho. Není to raketová věda, ale mnoho z nás to přesto zapomene.

Nezbytný příjem vitaminů a minerálů

Fungování našeho těla závisí na dostatečném přísunu vitaminů a minerálů. Pokud jich máme nedostatek, můžeme se cítit unaveni a bez energie. Proto je důležité jíst vyváženě a zařadit do jídelníčku dostatek zeleniny, ovoce, obilovin a bílkovin. Nejenom že budeme mít více energie, ale také se zlepší naše trávení a pocit celkového zdraví. A já vím, o čem mluvím. Když jsem se přestala držet diety a začala jíst vše, co mi tělo chtělo, poznala jsem, jak pozitivně to může ovlivnit moji energii a vitalitu. Takže jídlo je opravdu základ!

Napsat komentář