Co jíst večer před spaním?

Co jíst večer před spaním?

Rozhodně není snadné vybrat správnou večeři, která by podpořila kvalitní spánek a zároveň nás nezatížila před spaním. Řešení? Dodržovat pár zásad, které mě osobně moc pomohly. Nevěříte? Rád se podělím o své tipy! Ale nejdřív, abych mohl vykreslit správnou situaci. Já, jakožto bloger jménem Tomáš, a hlavně milovník dobrého jídla, často stojím před dilematem co jíst večer před spaním, aniž by můj spánek a tělo trpěly.

Snadný a lehký - večeře vhodné pro spánek

Nemůžu popřít, že moje kočka Lulu a pes REX milují moment, kdy odložím notebook, vstanu z pracovního koutku a vydám se do kuchyně připravit večeři. Představte si tuto situaci: Rex, který se těší na své granule, Lulu, která už škrábe svými malými drápky na moji nohu a já, plný očekávání, co bude na menu. Ale počkat, co si dát na večeři, aby to nejen chutnalo, ale i podpořilo kvalitní spánek? To je otázka na 100 bodů.

Z mých osobních zkušeností bych řekl, že nejlepší a nejpohodlnější je konzumovat lehkou, snadno stravitelnou jídla. před spaním. Ovoce, jogurty, ořechy nebo i toast s avokádem, to jsou skvělé volby. Chápete to? Já. Tomáš. Ten chlapík, co má tak rád burgery a pastu. Teď mi věříte, že to nebylo jednoduché? Ale řeknu vám, stálo to za to a nejen že mi výběr vhodných potravin před spaním pomohl stabilizovat váhu, ale také mi zlepšil kvalitu spánku.

Vyhněte se těžkým pokrmům před spaním

Jednou věcí, kterou můžu opravdu potvrdit, je, že obědníky, těžké masité jídlo nebo barviva v čokoládě před spaním jsou pravděpodobně tím nejhorším, co můžete dělat. Který si váš žaludek i mysl. A začíná tím, že si myslíte: "Ale ne, to mě neovlivní". Fakticky to tak ale je. Těžká a tuková jídla před spaním zatěžují žaludek, zpomalují trávení a mohou způsobit pálení žáhy a další nepříjemné pocity.

Na základě osobní zkušenosti bych měl příběh k tomu. Vzpomínám si na jednu noc, kdy jsem se před spaním rozhodl dát si kousek čokoládového dortu, který mi zbyl z odpoledne. Nevím, jestli to bylo těžkým dortem nebo čokoládovou polevou, ale stálo mě to pár hodin kvalitního spánku. Takže tip číslo dvě: Noční oběd není nejlepší nápad, věřte mi.

Splňujte pravidlo tří hodin

Přirozeně, nemůže škodit mít malé občerstvení před spaním, ale je důležité mít na paměti pravidlo tří hodin. Je to jedno z nejdůležitějších pravidel, které jsem se naučil při hledání nejlepších tipů na večeři před spaním. Mimo jiné také tento způsob stravování vyžaduje, abyste večeřeli nejméně tři hodiny před tím, než jdete spát. To dává tělu dostatek času na trávení.

Opravdu, není to tak složité, jak to zní. Představte si, že končíte práci v šest hodin, jdete na procházku s Rexem, pak se vrátíte domů, uvaříte si něco na večeři, podíváte se na televizi a jdete spát. Je to přirozený rytmus, který mi vyhovuje a ve kterém se cítím dobře. A protože mi to tak vyhovuje, nemůžu se dočkat, až se to dozvíte i vy.

Doplňky stravy pro lepší spánek

Existuje také řada doplňků stravy, které mohou pomoci podpořit kvalitní spánek. Na trhu je obrovské množství produktů, takže rozpoznávání těch nejlepších může být náročné. Já osobně po večeři sahám po magnesium citrate nebo třezalkě tečkované. Proč? Tyto doplňky mě uklidňují a připravují mě na klidný spánek.

Často to lidem říkám: jídlo je základ, ale doplňky stravy mohou také hodně pomoci. Přirozeně, je důležité se dopředu poradit s lékařem nebo dietologem, aby bylo možné určit, který doplněk je pro vás nejvhodnější.

Na závěr svých tipů a zkušeností s večeří před spaním bych chtěl říct, že to, co jíme, skutečně ovlivňuje, jak se cítíme a jak spíme. Jsem si jistý, že pokud budete následovat mé rady, uvidíte zlepšení v kvalitě spánku a obecné pohodě. Zapomeňte na těžkou večeři a vyberte si něco lehkého a zdravého. Vaše tělo vám poděkuje!

Napsat komentář