Co jíst abych přibrala?

Úvod do problematiky přibírání na váze

Většina z nás se snaží shazovat kilogramy. Ale co když je vašim cílem přibrat na váze? A věřte mi, toto může být stejně obtížné jako zhubnout. Takže, co byste měli jíst, abyste přibrali? Tak první věc na paměti je, že přírůstek na váze by měl být zdravý, podobně jako hubnutí. Jako někdo, kdo má tendenci být spíše štíhlý, vím, jak obtížné může přibírání na váze být.

Mějte na paměti, že ne každý má stejné tělo a metabolismus. Co funguje pro jednoho člověka, nemusí nutně fungovat pro druhého. Přesto existují určité univerzální rady, které mohou pomoci. A ano, jednou z nich je jíst více kalorií, než spalujete. Ale jaké potraviny byste měli jíst, abyste přibrali na váze a byli přitom zdraví? To je otázka, na kterou se budeme snažit odpovědět.

Kalorické superpotraviny

Když mluvíme o přibírání na váze, nemůžeme to dělat bez zmínky o kalorických superpotravinách. Toto jsou potraviny, které jsou plné kalorií a tuků, ale zároveň jsou také plné výživných látek. Nezapomeňte ovšem, že tyto potraviny by měly být doprovázeny pravidelným cvičením. Začleňte je do své stravy a uvidíte, jak budete přibírat na váze.

Hlavními hvězdami zde jsou ořechy a semena, které jsou plné zdravých tuků a proteinů. Já osobně jsem zamilovaná do mandle a chia semínek, které mě udržují plnou energie a zároveň pomáhají s přibíráním na váze. Ale ani nezavrhuji lískové, vlašské ořechy a všechny ostatní druhy ořechů. Pak jsou zde avokádo, olivový olej a tuňák. Ano, je pravda. Avokádo a olivový olej jsou plné zdravých tuků a kalorií, zatímco tuňák je plný bílkovin. A jejich chuť je tak dobře, že si užijete každé sousto!

Proteiny jako stavební kameny svalů

Proteiny jsou základním stavebním kamenem svalů a pro přibírání na váze jsou nezbytné. Proto by vaše strava měla obsahovat hodně bílkovin. A tady přichází na řadu maso. Já jsem téměř vegetariánka, ale Ondřej je typický masožravec. A v podstatě, pokud jste jako můj Ondřej, budete mít z přibírání na váze jen radost. Kuře, hovězí, vepřové a ryby jsou všechno skvělé zdroje bílkovin.

Druhy, jako je losos a tuňák, nabízí také zdravé tuky. Pokud jste vegetarián nebo vegán, nemějte strach. Existuje mnoho rostlinných zdrojů bílkovin, jako je sója, luštěniny, quinoa, tempeh a tofu. Také existují proteinové nápoje a proteinové tyčinky, pokud potřebujete něco na cestách.

Zdravé sacharidy pro energii

Sacharidy jsou základním zdrojem energie pro tělo a měly by tvořit základ vaší stravy pro přibírání na váze. A to neznamená, že byste měli jíst celý den jen sladkosti a pečivo. Zdravé sacharidy, jako jsou celozrnné obiloviny, quinoa, batáty a ovoce, jsou skvělé možnosti.

Bátáty, nebo také sladké brambory, jsou mojí osobní oblíbenou potravinou, nejen pro jejich sladkou chuť, ale také proto, že jsou plné vitaminů a minerálů. Také hodně obsahují vlákniny, které pomáhají s trávením a udržují vás dlouho syté. Také jsou skvělým zdrojem energie pro dlouho trvající cvičení. A co se týče ovoce, jablka, banány, borůvky a jahody jsou skvělou volbou. Obsahují hodně vlákniny a jsou plné vitamínů a minerálů.

Hydratace a cvičení

Naposledy, ale rozhodně nejméně důležitě, je hydratace a pravidelné cvičení. Bez ohledu na to, co jíte, abyste přibrali na váze, musíte se ujistit, že dostatečně hydratujete a cvičíte. Hydratace pomáhá vašemu tělu správně metabolizovat potraviny a cvičení pomáhá při sestavování svalů místo tuku. Já mám osobně ráda vodu s citrónem a zázvorem a také bylinkové a zelené čaje. A co se týče cvičení, miluji jógu a procházky s našim psem Maxem.

Bez pravidelné fyzické aktivity může být přibírání na váze nezdravé a může vést k nahromadění tuku, zejména v oblasti břicha. Proto je důležité spojit zdravou výživu s pravidelným cvičením, abyste dosáhli zdravého přírůstku na váze.

Vždy však mějte na paměti, že každý organismus je jedinečný a vyžaduje osobní přístup. Pokud máte potíže s nalezením vhodné stravy pro sebe, nebojte se obrátit na odborníka na výživu. Držím vám palce na vaší cestě za zdravým přibíráním na váze a nezapomeňte se podělit o své úspěchy a zkušenosti!

Napsat komentář