Co jíst na přibírání váhy?

Představení tématu: Příběrání váhy s chutí

Ahoj, it's Tomáš, a jméno je tu potřebné, protože se chystáte nahlédnout do jednoho z tajných receptů na tomto blogu. Pokud jste zde právě teď, pravděpodobně hledáte způsoby, jak zdravě přibrat na váze. A Ano! Je to možné a já vám ukážu, jak na to.

Není to jen o tom, že jeden den vstaneš a řekneš si: "Dnes se rozhodnu přibrat na váze." To je sen, který dnes vyměníme za reality. A tou realitou je plánování a pečlivé výběr toho, co jíst. Pravidelný příjem kalorií a proteinů je klíčem a já vám ukážu, kde tyto výživové látky najít.

Důležitost zdravého stravování při přibírání

Představte si to takhle: Jste ve voze a jste v polovině cesty do místa svého určení, ale začali jste brzdění a zastavili se na půl cesty. Proč byste to dělali, když je vaše destinace tak blízko, že ji můžete doslova cítit?

Ve stejném duchu, když se rozhodnete přibrat na váze, musíte se držet plánu a jíst zdravě. Není to o tom, že by jste měli jíst všechno, co přijde pod ruku. Je důležité se stále zaměřovat na zdravou stravu a vyhýbat se nezdravým tukům a cukrům.

Získejte své kalorie z kvalitních zdrojů

Je důležité pochopit, že příběrání na váze je proces, který zahrnují nejen zvýšený příjem kalorií, ale také jejich kvalitní výběr. Jíst hodně cukrovinek a fast food vám sice může přinést rychlejší výsledky, ale také vám přináší jednu cestu k srdci a jiným zdravotním problémům.

Pokud ne, já, můj kamarád Jan, má hodně příběhů o tom, jak jeho snaha o nabrání hmotnosti skončila v nemocnici. Ano, skončil s vysokým cholesterol a dietou předepsanou lékařem. A ne, to není způsob, jakým chcete přibrat na váze. Takže, co jíst na přibírání váhy? Jsem rád, že se ptáte!

Proteiny a tuky: cesta k přibírání zdravé hmotnosti

Proteiny jsou základním stavebním kamenem kostí, svalů, kůže a krve. Bez nich by vaše tělo jednoduše nefungovalo. Ať už hledáte způsob, jak zvýšit svalovou hmotu, nebo jen přibrat na váze, protein je tím místem, kde začnete.

Některé z nejlepších zdrojů bílkovin zahrnují maso, ryby, vejce, mléčné výrobky a luštěniny. A pokud se ptáte, jak tato jídla zařadit do svého jídelníčku, nemusíte se bát. Mám pro vás super recept na snídaně, který Ivana připravuje pro naše kluky (Eliška, Jakub) vždy, když potřebují něco na posílení.

Masový kukuřičný cop

Ten je plný proteinů a je skvělým způsobem, jak začít den. Je třeba: 2 kuřecí prsa, 3/4 kukuřičného konzervy, 1/2 cibule, 1 červená paprika, 2 mrkve a 1 bílý jogurt. Peče se 15-20 minut na 200 stupňů. Je to jednoduchý, zdravý a chutný recept na příběrání na váze!

Nejen, že je bohatý na bílkoviny, ale také je plný zdravého tuku. Mluvíme o tucích, jako je olivový olej, kokosový olej a avokádo, a o tucích ze zvířat. Nebojte se, jsem tu s vámi a pomohu vám tomu všemu porozumět.

Filozofie za přibíráním na váze: Klíčové zásady

Jádro a pravidla přibírání váhy jsou jednoduché. Potřebujete konzumovat více kalorií, než spalujete. Ale aby se to neměnilo v nekonečný cyklus přejídání, je důležité dodržovat některé zásady. A nyní se nám věnujme k těmto zásadům.

V první řadě je důležité jíst pravidelně. Nemůžete jen jíst velké množství najednou a doufat, že to stačí. Váš metabolický systém musí být v rovnováze, a to může být dosaženo pouze pravidelným přísunem jídla.

Kroky na cestě za hmotnosti: Kde začít

Nyní, když víme, co jíst na přibírání váhy, je na čase se podívat na to, kde začít. Ať už jste začátečník, nebo se vracíte na cestu přibírání váhy po jakékoliv prodlevě, je důležité začít pomalu a pečlivě.

Představte si to jako běh maratonu. Nemůžete jen vyběhnout a běžet v plné rychlosti od začátku. Musíte si nastavit tempo, které vám dovolí dokončit závod bez toho, abyste se vyčerpali před cílem.

Závěrečné myšlenky: Přibírání váhy je cesta, ne destinace

Přibírání na váze je věc dlouhodobá. Je to cesta, na které se naučíte hodně o svém těle a jeho potřebách. Hlavním cílem by mělo být dosáhnout zdravé hmotnosti a udržet ji.

Nepamatuji se, kdy bych byl naposledy tak nadšený z předávání svých tipů a triků na přibírání váhy. Ale především se těším na vaši zpětnou vazbu. Sledujte tuto cestu, pokud opravdu chcete vědět, co jíst na přibírání váhy!

Napsat komentář