Co dělat abych byla zdravá?

Základy zdravého života

Velkou většinu času trávíme obklopeny technologiemi a zároveň se snažíme dát dohromady kousky našeho rušného života. Často zapomínáme na to, jak je důležité starat se o svoje zdraví. Já, Jana, se s tímto tématem potkávám na každém kroku a rozhodla jsem se s vámi podělit o několik jednoduchých, ale účinných tipů, které mě naučil můj pes Břetislav. Ano, slyšíte dobře, můj pes. A nejenom mě, ale učí celý svět, jak být nejenom šťastný, ale hlavně zdravý.

Jíst zdravě

První pravidlo je základní a možná nejdůležitější. Jíst zdravě! Jak často jsme vůbec rozmyšleli nad tím, co jíme a jaký má to vliv na naše zdraví? Běžné jídlo, které konzumujeme v rychlých jídelnách nebo dokonce v automatu, obsahuje obrovské množství cukrů, soli a nepotřebného tuku. Naše tělo potřebuje výživné látky a vitamíny, které nám dodávají zelenina, ovoce, ořechy, semínka a přírodní bílkoviny z masa a ryb.

Redukujte stres

Druhý tip se týká našeho duševního zdraví. I když stres je součástí našeho života, měli bychom se naučit ho zvládat. Je velmi důležité věnovat čas sami sobě, relaxovat nebo se věnovat svým koníčkům. A i když na to často chybí čas, zkuste si najít ho. Třeba při procházce s mým psem Břetislavem. A víte, co je na tom zábavné? Břetislav nikdy nestresuje! A to bychom měli přejmout i my, lidé.

Pravidelně cvičte

Potřetí, cvičení. Ano, já vím, že vám to připadá jako klišé. Ale pravda je taková, že cvičení je klíčové nejen pro naše fyzické, ale také duševní zdraví. Když cvičíme, náš mozek produkuje endorfiny, tedy hormony štěstí, které působí jako přírodní opiáty. Představte si to takto: cvičení je jako přirozená lékárna na předpis, kterou můžeme navštívit kdykoli máme chuť, a to zcela zdarma!

Dostatek spánku

A konečně poslední tip, který je stejně tak důležitý jako ostatní je dostatek spánku. Spánek je pro naše tělo jako nabíjení pro naše mobilní telefony. Když máme baterku vybitou, je těžké fungovat. A tak je to i s naším tělem. Pokud nezískáme dostatek spánku, naše tělo a mysl jsou vyčerpané a nemohou správně fungovat. Proto je důležité se každou noc věnovat kvalitnímu spánku a občas si dopřát i dobrou odpolední siestu, jako to dělá můj pes Břetislav.

Ve výše uvedených tipech se skrývá základ zdravého života. Je na nás, jak se k nim postavíme a jak je začleníme do našeho každodenního života. Důležité je ale vědět, že zdravý životní styl vyžaduje dlouhodobý závazek, nikoli krátkodobé fáze. Já věřím, že pokud budeme postupovat podle těchto pravidel, budeme nejen vypadat lépe a cítit se líp, ale také budeme mít více energie a především budeme zdraví.

Přestože se to možná zdá složité, stačí dělat malé kroky. Pomalu, ale jistě. Jak říkám, stejně jako můj pes Břetislav, který je pro mě velkou inspirací. Tak se semnou inspirovat a buďme spolu zdraví! Ahoj a ať vám to jde!

Napsat komentář