Proč moje břicho vypadá jako těhotná?

Můj břišní příběh: Úvod

Jsem Eliška a právě se s vámi chystám ponořit do svého osobního příběhu o břišních trampotách. V době, kdy ženy jsou stále bombardovány obrázky "perfektních" těl na sociálních médiích, se boj s naší vlastní sebepřijetí může zdát velmi obtížný. Ale proč vypadá mé břicho jako těhotné, i když nejsem těhotná? Je to otázka, kterou jsem si položila mnohokrát, a kterou si pravděpodobně položilo mnoho z vás. Takže pokud jste někdy zírali do zrcadla a ptali se, proč váš břich vypadá, že jste ve druhém trimestru, když jste vlastně jen právě snědli oběd, jsme na stejné lodi. Tak pojďme na to společně, protože některé věci jsou prostě lepší sdílet.

Jaký mám stravovací režim a jak ovlivňuje můj břich?

Stravování může hrát obrovskou roli v tom, jak naše tělo vypadá. Negativní vliv na mé břicho má hlavně snídaně. Jsem fanynka kávy, ale mé tělo na ni nereaguje dobře a napomáhá nadýmání. Takže si představte, že přidáte do této rovnice mléko a croissant, a máte to - má břišní show se začíná! Ale nejen to. Mám tendenci jíst velké porce, což také způsobuje napnutí břicha a vedlo to k tomu, že jsem si často položila otázku: Proč moje břicho vypadá jako těhotné?

Jaká cvičení mě zachraňují?

Abych udržela své tělo (a břicho) v co nejlepší formě, věřím, že pohyb je klíčem. Moje oblíbená cvičení pro břicho jsou pilates a jóga. Oba tyto styly cvičení nejenže posilují střed těla, ale také pomáhají uvolnit tělo a mysli. Navíc některé ásany, jako je "pes s hlavou dolů" v józe nebo "stůl" v pilates, přímo ovlivňují středy těla a pomáhají tak zlepšovat vzhled břicha. Ale nezapomínejme, že cvičení by mělo být zábavné, ne trest. Jóga nejen, že mi pomáhá držet břicho ploché, ale také mi dává více energie a zlepšuje celkový pocit pohody.

Jaká je moje rutina péče o tělo?

Když jde o péči o mé tělo (a samozřejmě mé břicho), jsem zastáncem celostního přístupu. To zahrnuje fyzickou aktivitu, vyváženou stravu, hydrataci a dostatek odpočinku. A věřte mi, když říkám, že když mám stresový den, je to na mém břiše okamžitě vidět. Proto se snažím pravidelně meditovat a provádět cvičení pro hluboké dýchání, abych udržela svůj stres na uzdě. A já si také dopřávám koupel v Epsomské soli nebo si dám masáž břicha éterickými oleji, abych uvolnila napětí a podpořila trávení (plus, kdo by nechtěl výmluvu pro trochu "já" času?).

Změna přístupu k mému tělu

V průběhu let jsem si uvědomila, že můj přístup k mému tělu a k mému břichu se musí změnit. Koneckonců, není to o tom, jaké velikosti nosím a jak vypadám v plavkách. Je to o tom, jak se cítím ve svém vlastním těle. A jsem hrdá na své tělo za to, co dokáže. I když to znamená, že moje břicho vypadá jako těhotné. Protože, víte co, je to naprosto v pořádku - a ano, jsem stále krásná!

Final thoughts: Přijměte své tělo takové, jaké je

Takže, když příště stanete před zrcadlem a zeptáte se, proč váš břicho vypadá jako těhotné, vzpomeňte si na to, co jsem řekla. Možná máte prostě pocit napětí, možná jste právě snědli oběd. Ale vy víte co? To je v pořádku. Důležité je, že vás vaše tělo miluje tak, jak jste, a že stále dokáže úžasné věci. Takže se usmějte na své odrazu, dýchejte hluboko a jdi dál se svým dnem - protože jste úžasná přesně tak, jak jste - s tím vším, co k tomu patří, včetně břicha, které vypadá jako těhotné. Protože to znamená, že jste živí, dýcháte a vaše tělo pracuje, jak to má. A to je opravdu něco, co stojí za oslavu!

Napsat komentář