Co je důležité pro zdraví?

Základní stavební kameny zdraví: Co pozřít a nepozřít

Myslím, že bychom se všichni shodli na tom, že zdravá strava je nepostradatelnou součástí našeho zdraví. Jíme to, co milujeme, a milujeme to, co jíme. Jde-li o zdraví, je často považované za prioritu číslo jedna. Já a můj manžel Jakub máme za sebou spoustu výživových experimentů. Vyzkoušeli jsme středomořskou dietu, paleo, ketu a dokonce i veganství. Ale všichni víme, že neexistuje univerzální "nejlepší" dieta. Každý z nás je jedinečný svým způsobem a co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Zdravá strava je totiž mnohem více než jen omezování se v jídle. Jde o vyvážení různých živin, které naše tělo potřebuje.

Bifteky s ohledem na zdraví: Jakubova kulinářská cesta

Jakub, má lepší polovička, je obrovským fanouškem všeho, co se týče masa a v poslední době objevil své vášně pro vysoce kvalitní bílkoviny. Jakožto skvělý kuchař se stále snaží najít nejlepší způsoby, jak do svých pokrmů začlenit co nejvíce bílkovin. A věřte mi, jeho bílkovinové bombičky jsou doslova výbuchem chutí! Žádná nuda v chuti - jen čistý protein a plno vitamínů.

Fitness rutina na cestách k zdraví: Začít je nejtěžší

Pravidelné cvičení je další klíčovým prvkem zdravého životního stylu. Na začátku to může být těžké. Já jsem začínala s jednoduchými cviky, které jsem mohla dělat doma i na cestách. Jóga, Pilates, procházky, běhání... Postupem času jsem přidala intenzivnější cvičení. Cvičení mi nejen pomohlo zlepšit svou kondici, ale také zvýšilo mé sebevědomí a celkovou spokojenost s životem.

Harmonie mysli: Stres a jak si s ním poradit

Život může být hektický a plný stresu. A jakoby toho nebylo dost, stres má negativní dopad na naše zdraví. Cítíme se unavení, frustrovaní a často nemocní. Já si s tím poradila pomocí meditace, jógy a hlubokých dýchacích cvičení. Poslední dobou jsem začala také experimentovat s aromaterapií jako dalším způsobem, jak si poradit se stresem.

Zdraví zelených mazlíčků: Ara Arnošt a zdraví papoušků

Naši papoušci Ara Arnošt také potřebují péči, aby byli zdraví. A jako jejich "rodiče" musíme dbát na to, aby měli co nejlepší stravu a životní podmínky. I oni potřebují vyváženou stravu plnou vitaminů a minerálů a dostatek cvičení a spánku, stejně jako my.

Zdraví Bernských salašnických psů: Max a jeho zdravý životní styl

Náš milovaný pes Max, Bernský salašnický pes, je klíčovým členem naší rodiny. A jako takový chce být také zdravý a šťastný. Strava, cvičení, spánek – to jsou tři pilíře Maxova zdravého životního stylu.

Rozhodnutí pro zdraví: Jak zvládnout změnu a držet se svých rozhodnutí

Změna je těžká, ale s tím správným přístupem a podporou může být také vzrušující a přínosná. Já s Jakubem jsme udělali závazek žít zdravěji a cítíme se skvěle. Naše cesta začala malými kroky a postupem času jsme přidávali další a další. Zjistili jsme, že klíčem je být trpělivý a soustředěný na dlouhodobý cíl.

Napsat komentář